Abbey Road nie na sprzedaż


Borykająca się z trudnościami finansowymi wytwórnia płytowa EMI pod presją opinii wycofała się z planów sprzedaży studiów nagrań płytowych Abbey Road spopularyzowanych przez Beatlesów, którzy nagrali w nich 90 proc. swoich przebojów.

Znamy już ceny biletów na kolejną edycję Selector Festival. Druga odsłona imprezy odbędzie się 4 i 5 czerwca 2010 na Krakowskich Błoniach. Julia Wołkowa, wokalistka znana z duetu t.A.T.u., zdradziła kilka informacji na temat swojego solowego projektu. Jonas Mekas – legendarny prekursor i przedstawiciel amerykańskiej awangardy filmowej otrzyma Nagrodę Smok Smoków w uznaniu za wkład w światowe kino.Za kilka dni, na dwóch koncertach w Polsce zaprezentuje się Evergrey. Organizatorzy poinformowali o zmianach w składzie formacji oraz w supporcie. Napisać, że był to wysoce energetyczny show, to lepiej nic nie napisać. Kultowi brytyjscy electro-monterzy z The Prodigy niemal wysadzili w powietrze warszawski Torwar. 14 grudnia 2009 roku w Krakowie zakończył się 2. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Boska Komedia. Wśród nagrodzonych są m.in. Magdalena Cielecka, Krzysztof Warlikowski i Piotr Skiba. Najlepszym spektaklem festiwalu została sztuka "Między nami dobrze jest", napisana przez Dorotę Masłowską i wyreżyserowana przez Grzegorza Jarzynę.

Na tegorocznym festiwalu Camerimage, który odbędzie się w dniach 28 listopada - 5 grudnia, Nagrodę za Całokształt Twórczości otrzyma wybitny autor zdjęć filmowych - Dante Spinotti.

Twórcy zespołu Skaldowie - bracia Andrzej i Jacek Zielińscy - otrzymali w poniedziałek w Krakowie nagrodę "Honoris gratia", która jest wyrazem uznania dla muzyków za zasługi dla tego miasta. W Warszawie rozdano nagrody Eska Music Awards 2010. Artystką Roku uznano Agnieszkę Chylińską, Przebojem Roku została piosenka Ewy Farny "Cicho". Za Najlepszą Debiutantkę uznano Marinę.

Kolumbijska gwiazda pop - Shakira - spotkała się w niedzielę (11 kwietnia) z dziećmi z dotkniętego trzęsieniem ziemi Haiti, podczas gdy pracownicy założonej przez nią fundacji charytatywnej Barefoot przygotowywali się do rozpoczęcia budowy szkoły w tym ubogim karaibskim kraju. Przebój Leony Lewis "Bleeding Love" zajął pierwsze miejsce w rankingu najpopularniejszych piosenek miłosnych wszech czasów. Brad Pitt i Angelina Jolie przekazali w 2008 roku na cele charytatywne aż 6,8 milionów dolarów.Lady GaGa była w tym roku najczęściej słuchaną gwiazdą. Przynajmniej na portalu Last.fm. Reżyser filmu "How I Spent My Summer Vacation" podaruje dekoracje z planu muzeum w Meksyku. To już pewne - gwiazda pop Mariah Carey nie odbierze żadnej statuetki podczas przyszłorocznego rozdania nagród Grammy.

Trauma i archetyp chaosu


W lutym 2010 roku nową płytą "Archetype Of Chaos" przypomną o sobie weterani polskiego death metalu z elbląskiej formacji Trauma.

Limp Bizkit: nowy singel już w tym miesiącu


Członkowie oryginalnego składu grupy Limp Bizkit wydadzą w tym miesiącu pierwszy od prawie 10 lat wspólny singel.

Joseph Gordon-Levitt młodszym Bruce'em Willisem


Bruce Willis zagra starszą wersję Josepha Gordona-Levitta w filmie science-fiction "Looper".

Reżyser walczy o Angelinę Jolie


Timur Bekmambetov chce, by Angelina Jolie powróciła w kontynuacji obrazu "Wanted: Ścigani". Chce i nawet już wie jak tego dokonać.

Idealna do "Rewersu"


Piękna, zdolna, charakterystyczna - Agata Buzek była idealną kandydatką do obsadzenia postaci Sabinki w filmie Borysa Lankosza "Rewers". Dzięki temu, że ją zagrała nie dość, że zdobyła nagrodę za najlepszą pierwszoplanową rolę żeńską na tegorocznym festiwalu w Gdyni, to jeszcze wystąpiła u boku wielkich polskich aktorek.

"Polański nigdy nie zgodzi się na ekstradycję"


Roman Polański, przebywający w areszcie w Szwajcarii, "nigdy nie zgodzi się na ekstradycję do Stanów Zjednoczonych" - oświadczył w czwartek, 19 listopada, jego adwokat Herve Temime, udzielając wywiadu "Le Figaro", który ukaże się w piątkowym numerze paryskiego dziennika.

Kochanie, powiększyłem festiwal...


Rekordowo dużo filmów (prawie 350), rekordowa ilość uczestników, także rekordowa ilość zmian w programie. Tegoroczna 10. Letnia Akademia Filmowa mogłaby, niczym rozentuzjazmowane dziewczęta z "Fasolek", zanucić: "A ja rosnę i rosnę. I niedługo przerosnę..." Zwierzyniec?

Świąteczne granie w Mieście Muzyki


Od dziś (30 listopada) mamy dla Was kolejne dwie propozycje w Mieście Muzyki . Na zbliżające się święta i kończący się rok przygotowaliśmy stacje RMF Kolędy oraz RMF Przebój Roku .

Freddie Mercury - to już 18 lat...


Dziś (24 listopada) przypada 18. rocznica śmierci wokalisty i jednego z założycieli grupy Queen - Freddiego Mercury'ego.

"Pocztówka" z klipem


Dziś (12 listopada) zostanie nakręcony teledysk do tegorocznego "Hymnu pocztówki do Św. Mikołaja 2009".

Matthew Fox znużony rolą w "Zagubionych"


Matthew Fox niecierpliwie oczekuje na zakończenie serialu "Zagubieni", ponieważ znużyło go granie tej samej postaci.

Polański jest już w Gstaad


Roman Polański przybył w piątek do swojej posiadłości w szwajcarskim kurorcie w Gstaad, rozpoczynając pobyt w areszcie domowym - podała agencja Associated Press.

Teatr na szóstym piętrze Pałacu Kultury i Nauki


Na mapie Warszawy pojawił się nowy teatr. Jest to prywatny Teatr 6. piętro, któremu przewodzą: dyrektor artystyczny Michał Żebrowski i dyrektor programowy Eugeniusz Korin. Teatr ma siedzibę w Sali Koncertowej na szóstym piętrze Pałacu Kultury i Nauki. Na tej scenie zadebiutuje Kuba Wojewódzki.

Eric-Emmanuel Schmitt spotka się z czytelnikami


Na zaproszenie Wydawnictwa Znak oraz Ambasady Francuskiej i Instytutu Francuskiego w Warszawie w dniach 7-8 marca będzie gościł w Warszawie Eric-Emmanuel Schmitt, promując swoją najnowszą powieść "Ulisses z Bagdadu".

Ed Harris z nagrodą Poli Negri


Znany amerykański aktor Ed Harris odebrał w USA polską nagrodę filmową im. Poli Negri. Uhonorowana została jego współpraca z reżyserką, Agnieszką Holland. Statuetkę wręczono mu podczas 11. Festiwalu Polskich Filmów w Los Angeles.

Jeśli jesteś zainteresowany wdrożeniem RODO w swojej firmie oraz przeprowadzeniem szkoleń w tym zakresie, zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy. Przeprowadzamy szkolenia Mielec oraz szkolenia Sandomierz na terenie firmy klienta. Dzięki temu możesz uniknąć kłopotów związanych z wydelegowaniem pracowników swojej firmy. Dzięki temu, że nasze szkolenia Mielec przeprowadzimy w siedzibie twojej firmy, nie będziesz narażony na dodatkowe koszty związane z przeszkoleniem pracownika. Jeśli chcesz przeprowadzić takie szkolenia Sandomierz również możesz umówić się ze specjalistami z naszej firmy. Dodatkowo możemy również przeprowadzić szkolenia Rzeszów oraz szkolenia Stalowa Wola.