Odnaleziono nieznane dzieło mistrza


Odkryta ok. 300 lat temu teatralna sztuka "Podwójna Nieprawda" (ang. Double Falsehood) jest częściowo napisana przez Williama Szekspira - twierdzi profesor angielskiej literatury z uniwersytetu w Nottingham Brean Hammond.

Śpiewająca blogerka Sara May opublikowała w sieci utwór "Mnie nie kupisz", który zgłosiła do konkursu trendy na tegorocznym festiwalu TOPtrendy. Od piątku trwa Warszawski Festiwal Filmowy, który w tym roku obchodzi jubileusz 25-lecia. Filmy można oglądać w Kinotece, Kulturze oraz Multikinie Złote Tarasy. Brad Pitt i Angelina Jolie ogłosili, że przekażą milion dolarów na pomoc humanitarna dla ofiar trzęsienia ziemi na Haiti - poinformowało w czwartek, 14 stycznia, pismo "People".W styczniu 2010 na polskich półkach sklepowych pojawi się dwupłytowa kompilacja "The Sound Of Garuda" zmiksowana przez Garetha Emery. Ryszard Nowak nie spuszcza z tonu. Tym razem domaga się odwołania koncertu Pei w Jaworznie. Występ ma się odbyć 5 kwietnia. Nowak zaalarmował już prezydenta Jaworzna o szkodliwych treściach utworów poznańskiego rapera. Występ Ałły Pugaczowej w Warszawie ostatecznie nie dojdzie do skutku.

Wyróżniony Grand Prix na ubiegłorocznym festiwalu w Cannes "Prorok" Jacquesa Audriarda oraz laureat Oscara - dokument "Zatoka delfinów" to dwie z ośmiu premier tego tygodnia. Do wielkiej formy powraca też Jim Carey w prowokującej komedii "I love you Phillip Morris".

Płyta "Wonder Wheel" The Klezmatics otrzymała nagrodę Grammy 2006 - najbardziej prestiżowe wyróżnienie muzyczne na świecie w kategorii Najlepsza Płyta World Music 2006 roku. Teraz otrzymujemy nową edycje tej właśnie płyty poszerzoną o cztery niepublikowane dotąd utwory. W nadchodzący weekend krakowianie i turyści będą mieć ostatnią okazję, aby zobaczyć zamykane - po kilkudziesięciu latach funkcjonowania - galerie Muzeum Książąt Czartoryskich w Krakowie. Rozpoczyna się gruntowna przebudowa siedziby muzeum. Galerie zostaną ponownie otwarte w 2012 r., ale już w zupełnie innym kształcie.

Blisko 400 różnych wykonawców wzięło w niedzielę udział w Białymstoku w dorocznym Święcie Kultury Białoruskiej. To jedna z większych w roku imprez tej mniejszości narodowej, organizowana przez Białoruskie Towarzystwo-Społeczno Kulturalne w Polsce. Muzycy zespołu The Black Keys zaprosili do studia pokaźną grupę amerykańskich raperów i razem przygotowali album "Blakroc". W serwisie Muzyka.onet.pl prezentujemy nową wersj "Legendy" Marcina Mrozińskiego, czyli polskiej propozycji na Eurowizję.Justyna Steczkowska uważa, że Wielkanoc to ważniejsze święta niż Boże Narodzenie. Dlaczego? Na wernisaż połączony z koncertem w wykonaniu Rafała Koseli aka Therion Trismegistos zapraszają organizatorzy 8. edycji imprezy "Artenative", która odbędzie 24 kwietnia w gdańskiej galerii E66 (ul. elbląska 66). Justin Timberlake został uhonorowany przyznaną mu przez studentów Uniwersytetu Harvard nagrodą Hasty Pudding dla "mężczyzny roku".

Lost Soul na trasie koncertowej z Rotting Christ


Dokładnie 15 kwietnia rozpocznie się polska część trasy koncertowej Rotting Christ, którzy promują nowy album "Aealo" dostępny od lutego za pośrednictwem wytwórni Season Of Mist.

Przegląd filmów ekspresjonistów niemieckich z muzyką na żywo


Od 14-16 maja w warszawskim Kinie Świt pod nazwą "Ekran mroku" odbędzie się przegląd filmów ekspresjonistów niemieckich z muzyką na żywo.

Pobił, teraz będzie sprzątał


Policja w stanie Wirginia poinformowała, że piosenkarz r'n'b Chris Brown będzie usuwał graffiti z murów, sprzątał śmiecie na ulicach i mył samochody w ramach kary za pobicie w lutym swojej byłej dziewczyny - gwiazdy pop Rihanny.

Marie Knight nie żyje


Obdarzona bogatym kontraltem wokalistka gospel, Marie Knight, zmarła w niedzielę. Miała 89 lat.

"Popiełuszko" w Rzymie: projekcja w rocznicę śmierci kapelana Solidarności


W przypadającą w poniedziałek 25. rocznicę śmierci księdza Jerzego Popiełuszki na Festiwalu Filmowym w Rzymie odbędzie się pierwszy za granicą pokaz filmu "Popiełuszko" w reżyserii Rafała Wieczyńskiego.

Janek Samołyk: Niesamowita historia


Janek Samołyk, laureat naszego konkursu "Zagraj na Off Festival!" wystąpił na zeszłorocznej imprezie Artura Rojka w Mysłowicach. Dziś, po kilku miesiącach prób przygotowuje się do wydania debiutanckiego albumu.

Wieczór fińskiej muzyki gitarowej


W niedzielę, 6 grudnia, w sali koncertowej Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu odbędzie się koncert fińskiej muzyki gitarowej i kameralnej w ramach VIII Festiwalu Muzyki Nowej.

Marta Lipińska kończy 70 lat


Jedna z najbardziej lubianych polskich aktorek, Marta Lipińska, znana widzom m.in. z roli Emilii Korczyńskiej w "Nad Niemnem", a radiosłuchaczom - jako Eliza z cyklu "Kocham pana, panie Sułku" - kończy w piątek, 14 maja, 70 lat.

Plus Camerimage: Złota Żaba oscarowej montażystki filmów Martina Scorsese


Thelma Schoonmaker ma na swoim koncie trzy Oscary i kilkanaście innych znaczących wyróżnień przyznanych jej przez branżę filmową. Uchodzi za jedną z najlepszych montażystek pracujących w Hollywood. Na tegorocznym festiwalu Plus Camerimage otrzyma Złotą Żabę honorującą jej całokształt twórczości dla Montażysty za Szczególną Wrażliwość Wizualną.

"Człowiek z żelaza" w rocznicę upadku muru berlińskiego


"Człowiek z żelaza" Andrzeja Wajdy zainauguruje w poniedziałek w Brukseli tygodniowy cykl pokazów filmowych i debat zorganizowany w 20. rocznicę demokratycznych przemian w Europie Środkowo-Wschodniej.

Era Schaeffera


W dniach 18, 20 i 27 listopada, w trzech miastach Polski, odbywać się będą koncerty w ramach Festiwalu Bogusława Schaeffera. Impreza zawita do Katowic, Krakowa i Warszawy. Będą to niezwykłe koncerty, celebrujące osobę jednego z największych kompozytorów naszych czasów

Żebrowski: Dom, drzewo, dziecko


Michał Żebrowski spełnia swoje marzenia. Zbudował dom, zasadził drzewo, powołał do życia własny teatr, a na dodatek w przyszłym roku zostanie tatą!

Gry komputerowe, chór i orkiestra


Gry komputerowe, orkiestra symfoniczna oraz kilkudziesięcioosobowy chór połączone w całość - mega widowisko Video Games Live nareszcie w Polsce.

Piłkarze zaczynają grać i śpiewać


Didier Drogba i Florent Malouda z Chelsea Londyn zakładają zespół muzyczny. W ślady piłkarzy ze stolicy Wielkiej Brytanii chce podążyć Rio Ferdinand, obrońca Manchesteru United.

Niepublikowana utwory Zbigniewa Seiferta już wydane


Właśnie ukazał się album z niepublikowanymi wcześniej nagraniami Kwartetu Zbigniewa Seiferta, pochodzącymi z lat 1969-70 zatytułowany "Nora".

Jeśli jesteś zainteresowany wdrożeniem RODO w swojej firmie oraz przeprowadzeniem szkoleń w tym zakresie, zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy. Przeprowadzamy szkolenia Mielec oraz szkolenia Sandomierz na terenie firmy klienta. Dzięki temu możesz uniknąć kłopotów związanych z wydelegowaniem pracowników swojej firmy. Dzięki temu, że nasze szkolenia Mielec przeprowadzimy w siedzibie twojej firmy, nie będziesz narażony na dodatkowe koszty związane z przeszkoleniem pracownika. Jeśli chcesz przeprowadzić takie szkolenia Sandomierz również możesz umówić się ze specjalistami z naszej firmy. Dodatkowo możemy również przeprowadzić szkolenia Rzeszów oraz szkolenia Stalowa Wola.