Armatura Kraków miała 28,96 mln zł zysku netto w 2009 r., wzrost o 238,7% r/r


Koszykarze Orlando Magic pokonali na wyjeździe Miami Heat 108:102 po dogrywce w czwartkowym meczu ligi NBA. Zespół Marcina Gortata odniósł 49. zwycięstwo w sezonie, a Polak zdobył sześć punktów.

Posłowie i samorządowcy z gmin Kunice, Lubin, Miłkowice, Prochowice, Ruja i Ścinawa wystosowali specjalne oświadczenie do premiera Donalda Tuska w sprawie budowy odkrywki węgla brunatnego w regionie. - Były prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Sylwester R., podejrzany o branie łapówek, wyszedł we wtorek z aresztu w Goleniowie (Zachodniopomorskie), w którym spędził pół roku. Zgodnie z decyzją sądu mógł opuścić areszt po wpłaceniu 200 tys. zł. kaucji. Promocyjne taryfy One Play Pro 40 i 60 oraz Play Mixtura Pro pojawią się na rynku 12 listopada.  Sejm skierował ponownie do prac w komisji rolnictwa rządowy projekt nowelizacji ustawy gospodarowaniu nieruchomościami Skarbu Państwa. W czwartek posłowie głosowali nad jego odrzuceniem. Wniosek ten nie zyskał poparcia większości posłów. Prawdopodobnie gęsta mgła ograniczająca widoczność zaledwie do kilkudziesięciu metrów była przyczyną dzisiejszego wypadku na przejeździe kolejowym w Ługach Ujskich. 43-letni kierowca TIR-a nie zauważył nadjeżdżającego z ... Obracający wierzytelnościami konsumenckimi Fast Finance jest trzecią firmą, która przeniosła notowania z innowacyjnego rynku NewConnect na rynek główny GPW. Akcje spółki potaniały na debiucie o 4 proc.

W poprzednim wpisie pt.
PGNiG nie rozważa podwyżki cen gazu od przyszłego roku - poinformował PAP prezes Urzędu Regulacji Energetyki Mariusz Swora. Jego zdaniem nie ma przesłanek do zmiany cen gazu w taryfach PGNiG. Niemiecki indeks DAX na zamknięciu wzrósł o 0,09 proc., do 5.781,68 pkt. (PAP)

Tylko do najbliższego piątku rolnicy mogą składać wnioski o dopłaty bezpośrednie i 11 pozostałych płatności uzupełniających za 2010 r. Potem nie dostaną już żadnych dopłat. W walce o klientów kont osobistych niektóre banki dają kredyt odnawialny w koncie dwa razy tańszy od gotówkowego - informuje "Gazeta Wyborcza". 16 czerwca odbędzie się aukcja udziałów spółek "Wrębowa" w Rybniku oraz Agencji Mienia "Reliqum" w Wałbrzychu - poinformował w poniedziałek resort skarbu. Firmy działają w branży maszynowej i nieruchomości.\\\"

W III RP nastąpił zanik patriotyzmu - powiedział w porannych "Sygnałach Dnia" Lech Kaczyński. Prezydent stwierdził, że działania ówczesnych władz świadomie zmierzały do wykorzenienia w Polakach uczuć patriotycznych. Kaczyński dodał, że w przyszłości zostanie ustanowione nowe święto państwowe. 

Jolanta Bruzi-Tomczak, Joanna Żelazna. Gdynia Po analizie ofert pięciu firm, które wyraziły zainteresowanie zakupem 85 procent akcji Fabryki Zapałek "Czechowice" w Czechowicach-Dziedzicach (Śląskie), resort skarbu odstąpił w środę od negocjacji - podało ministerstwo.

Drugi list Ministra Gospodarki do spółki Nord Stream AG


15 czerwca br., zgodnie z zapowiedziami, Minister Gospodarki skierował do spółki Nord Stream AG drugi list, w którym wskazał na szczegółowy przebieg trasy planowanego gazociągu przez polską wyłączną strefę ekonomiczną. Przypomniał także, że Polska nie otrzymała obiecanych przez Nord Stream dokumentów i wyników szczegółowych analiz. Spółka zobowiązała się do niezwłocznego ich przekazania w liście z 12 kwietnia br.

MSP: Trwają prace umożliwiające prywatyzację Lotosu


- Minister skarbu Aleksander Grad nie wyklucza dalszej prywatyzacji Grupy Lotos SA, a w Ministerstwie Skarbu Państwa trwają prace, które mają ten ten proces umożliwić - powiedział w piątek rzecznik MSP, Maciej Wewiór.

Węzeł Sośnica rośnie w oczach - zobacz zdjęcia


Tumany kurzu, niezliczona ilość wywrotek i koparek, łącznie ponad 800 robotników - tak wygląda budowa największego, autostradowego węzła w Polsce. Zobacz zdjęcia z tego olbrzymiego placu budowy.

UE. Rzeczniczka po stronie Polski w sporze o obniżony VAT na ubranka


Rzeczniczka generalna Trybunału Sprawiedliwości UE stanęła w czwartek po stronie Polski, proponując odrzucenie skargi Komisji Europejskiej przeciwko stosowaniu w Polsce obniżonej stawki VAT na buciki i ubranka dziecięce.

Zysk netto BZ WBK mógł wynieść 227-251,2 mln zł w I kw. 2010 r. - analitycy


# dochodzi informacja o nadsubskrypcji w transzy inwestorów instytucjonalnych #

Komisja apeluje - eCall w całej UE


Jak wynika z komunikatu Komisji Europejskiej (COM/2009/434) w sprawie upowszechnienia usługi „eCall” – wzywa w nim Państwa Członkowskie do dobrowolnego i powszechnego wdrożenia tego ...

Koleje Mazowieckie i WKD ogłosiły nowe rozkłady jazdy


\\\"\\\"Królowa Mieczy To nie będzie zbyt łatwy i przyjemny dzień. Bliska osoba zadręczy cię opowieściami o swoich problemach. Poczujesz się wykończona psychicznie. Dodatkowo bądź przygotowana na kłopoty w miejscu pracy. Ktoś wcieli w życie swój misternie ułożony plan, mający na celu zwiększenie twoich obowiązków. Miesięczne wynagrodzenie niestety pozostanie nie zmienione. horoskop.wp.pl

Kontrole


...

Na GPW niemrawe odbicie w poniedziałek, przewagę ma podaż


\\\"

W III RP nastąpił zanik patriotyzmu - powiedział w porannych "Sygnałach Dnia" Lech Kaczyński. Prezydent stwierdził, że działania ówczesnych władz świadomie zmierzały do wykorzenienia w Polakach uczuć patriotycznych. Kaczyński dodał, że w przyszłości zostanie ustanowione nowe święto państwowe. 

Utrudnienia na drogach w związku z powodzią


Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że w związku z dużymi opadami deszczu na południu Polski lokalnie mogą pojawiać się problemy z przejezdnością na niektórych ...

Streżyńska: porozumienie z TP w przyszłym tygodniu


Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu zawarte zostanie porozumienie między Urzędem Komunikacji Elektronicznej a Telekomunikacją Polską ws. podziału spółki na cześć hurtową i detaliczną, stawek hurtowych oraz inwestycji - poinformowała w środę PAP prezes UKE Anna Streżyńska.

Polska: Buzek walczy o tańszy gaz w Unii Europejskiej


Jerzy Buzek podczas dzisiejszego szczytu Unii Europejskiej oficjalnie zaproponuje utworzenie Europejskiej Wspólnoty Energetycznej - dowiedział się dziennik "Polska. Jak pisze gazeta, będzie to najważniejsza inicjatywa polityczna byłego premiera od czasu, gdy został szefem europarlamentu

Ustawa przyjęta. Gminy dostarczą internet za publiczne pieniądze


Posłowie jednogłośnie przyjęli w czwartek ustawę, która ułatwi doprowadzenie internetu pod strzechy. To najważniejszy jak dotąd krok rządu w stronę budowania Polski cyfrowej

GUS: PKB wzrósł w III kw. o 1,7 proc. i 1 proc. wg metody UE


Produkt Krajowy Brutto wzrósł w III kwartale 2009 roku o 1,7 proc. rok do roku, po wzroście o 1,1 proc. rok do roku w II kwartale - podał w poniedziałek Główny Urząd Statystyczny. Licząc według metody unijnej, polski PKB wzrósł o 1 proc., po wzroście 1,3 proc. w poprzednim kwartale.

Włochy: Google skazany za drastyczny film


W środę sąd we Włoszech skazał trzech menedżerów koncernu na pół roku więzienia w zawieszeniu. Powód - wideo nagrane komórką i umieszczone w 2006 r. w serwisie Google Video.

Jeśli jesteś zainteresowany wdrożeniem RODO w swojej firmie oraz przeprowadzeniem szkoleń w tym zakresie, zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy. Przeprowadzamy szkolenia Mielec oraz szkolenia Sandomierz na terenie firmy klienta. Dzięki temu możesz uniknąć kłopotów związanych z wydelegowaniem pracowników swojej firmy. Dzięki temu, że nasze szkolenia Mielec przeprowadzimy w siedzibie twojej firmy, nie będziesz narażony na dodatkowe koszty związane z przeszkoleniem pracownika. Jeśli chcesz przeprowadzić takie szkolenia Sandomierz również możesz umówić się ze specjalistami z naszej firmy. Dodatkowo możemy również przeprowadzić szkolenia Rzeszów oraz szkolenia Stalowa Wola.