Domar upada, ceny spadają, towar znika z półek


Domar walczy o przetrwanie. Firma wyprzedaje towar za pół ceny i zamyka sklepy. - Musimy obniżać koszty utrzymania - przyznaje Jarosław Frelichowski, kierownik działu marketingu w firmie Domar

Amerykańscy dyplomaci postarają się położyć kres trwającym od dwu miesięcy napięciom między Waszyngtonem a Pekinem, lecz chiński MSZ powtórzył we wtorek, że Chiny nie chcą poprzeć sankcji przeciw Iranowi oraz przypomniał o niedawnych tarciach pomiędzy USA i Chinami. Z notatnika aspiranta Odpoczywający na parkingu białoruski kierowca postanowił przygotować sobie posiłek na "ciepło". Ale z braku ostrożności, bądź nieszczelnej butli, doprowadził do wybuchu w kabinie swojej ... Grupa Lotos od wtorku, 17 listopada obniża ceny hurtowe benzyny bezołowiowej 95 o 24 zł a benzyny bezołowiowej 98 o 25 zł na tysiąc litrów.Od 30 października br. - turyści, przedsiębiorcy oraz inne osoby, które nie przewożą przez granicę nadwyżek wyrobów akcyzowych lub towarów w ilościach handlowych, będą szybciej przekraczać ... Spółki Alma Market i Vistula mogą zostać połączone, przy czym formalnie to pierwsza z nich byłaby stroną przejmującą, wynika z wypowiedzi akcjonariusza obu firm Jerzego Mazgaja. Prace nad fuzją mogą rozpocząć się pod koniec roku. Jak poinformowała „Polska Dziennik Zachodni”, rolnicy z powiatu zawierciańskiego, którzy ponieśli straty w wyniku zimowych przerw w dostawach energii i nie otrzymali odszkodowania od Enionu, zamierzają wystąpić na drogę sądową.

Bezrobocie w lutym 2009 roku, według metodologii Eurostatu, wyniosło w Polsce 9,0 proc. wobec 8,9 proc. w styczniu - podał Eurostat.

Większość klubów poselskich poparła w środę propozycję, zgodnie z którą organy podatkowe, które rozpatrują odwołania podatników, miałyby ich informować o swoim stanowisku w tych sprawach. Rozwiązanie takie przewiduje projekt nowelizacji Ordynacji podatkowej. Jak poinformowła „Polska Głos Wielkopolski”, w gminie Duszniki w województwie wielkopolskim ma zostać wybudowana farma wiatrowa składająca się z sześćdziesięciu wiatraków o mocy 2,5 MW. Inwestycja wzbudza w okolicznych mieszkańcach skrajne emocje. Jej przeciwnicy zorganizowali spotkanie z walczącą od lat z tego typu źródłami energii dolnośląską posłanką Anną Zalewską i profesorem Henrykiem Wojciechowskim z Politechniki Wrocławskiej.

Stanowisko Związku Regionalnych Portów Lotniczych Zmiany w ustawie Prawo Lotnicze mogą uniemożliwić rozwój regionalnych portów lotniczych, a zwiększone koszty funkcjonowania lotnisk, które te zmiany niosą, przyczynią się ... Rodzina samolotów korporacyjnych Airbusa będzie najważniejszym „bohaterem” targów lotniczych w Dubaju. Samoloty te oferują zamożnym osobom, firmom i rządom niezrównany poziom komfortu i przestrzeni w kabinie ... Perspektywy współpracy w sektorze energii, ropy i gazu oraz rolnictwa to główne tematy rozmów wicepremiera, ministra gospodarki Waldemara Pawlaka z przedstawicielami algierskiego rządu. Polska delegacja złożyła wizytę w Algierze 13-14 lutego br.Wysoki urzędnik ICC (Międzynarodowego Trybunału Karnego)  Phakiso Mochockoko opowiada Institut for War and Peace Reporting o nadziejach na postawienie przed sądem winnych okrucieństw w Ugandzie. Spółka LOTOS Paliwa uruchomiła właśnie parę MOP Rachowice i MOP Kozłów zlokalizowaną na A4 koło Gliwic. Jak poinformowała „Gazeta Prawna”, do tej pory sprzedawców energii zmieniło zaledwie 1011 spośród 13 mln gospodarstw domowych.

PGNiG Zainteresowany kolejnymi koncesjami na Szelfie Norweskim


PGNiG Norway, spółka należąca do Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa zamierza wziąć udział w kolejnych rundach, w ramach których rząd norweski będzie przydzielał zainteresowanym firmom koncesje na poszukiwania i wydobycie ropy i gazu z Szelfu Norweskiego - poinformował PAP Geir Kvael Dyrektor Generalny PGNiG Norway.

Prezes ZUS Sylwester R. i 4 inne osoby zostały zatrzymane pod zarzutami korupcji


Agenci ABW weszli do siedziby ZUS o godzinie 11 na zlecenie Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. Zatrzymali prezesa ZUS Sylwestra R. i cztery inne osoby - pracowników szczecińskiego oddziału ZUS i prywatnego przedsiębiorcę. - Jestem zaskoczony. Będziemy to wyjaśniać - mówi Jeremi Mordasewicz, członek rady nadzorczej ZUS.

DM IDMSA podniósł cenę docelowa dla Lotosu do 30,0 zł, nadal rekomenduje 'trzymaj'


Na północnych stokach w górnych partiach Bieszczad nadal obowiązuje pierwszy, w pięciostopniowej rosnącej skali, stopień zagrożenia lawinowego

GPW traci w czwartek, wiadomości o Grecji determinują sytuację na rynku


Odzyskanie rentowności, wzrost wydobycia węgla o blisko 30 proc., nieznaczne zwiększenie zatrudnienia i inwestycje za ok. 650 mln zł planuje w 2010 r. Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW). Firma, która najbardziej ze wszystkich górniczych spółek odczuła w 2009 r. skutki kryzysu, teraz spodziewa się ponownego wzrostu.

Kodak: Skoro jest tak dobrze, to czemu jest tak źle?


Jeszcze dziesięć lat temu firma Kodak była liderem na rynku fotograficznym. Dziś jej pozycja znacząco zmalała, a zdaniem ludzi z branży stało się tak, ponieważ Kodak przespał cyfrową rewolucję w fotografii. - Nie zaspaliśmy, po prostu postawiliśmy na coś innego - mówi w rozmowie z Gazetą John O'Grady, wiceprezes Eastman Kodak, i kreśli świetlane plany na przyszłość.

Podlaskie: w okolicach Augustowa powstaną wiatraki?


Jak podaje Gazeta Współczesna, w okolicach Augustowa mogą powstać elektrownie wiatrowe.

Polityka wkracza do PKS-u?


Przedsiębiorstwa we Włocławku, Inowrocławiu, Brodnicy i Lipnie do komunalizacji. Na razie jest wola. Wczoraj marszałek odpowiedział „tak” Ministerstwu Skarbu Państwa na ofertę przejęcia czterech PKS-ów. Starostów ...

32 mln zł na regulację kanału Strumień w Świętokrzyskiem


32 mln zł zainwestuje w tym roku Świętokrzyski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w uregulowanie 12 km kanału Strumień, którego wylewy niszczą uprawy rolnicze w powiatach staszowskim i buskim - zapowiada zarząd województwa.

W Niemczech wzrost produkcji przemysłowej w styczniu 2010


W Niemczech w styczniu 2010 r. odnotowano wzrost produkcji przemysłowej. Wskaźnik wzrósł o 0,6 proc. mdm, po spadku w grudniu 2009 r. o 1,0 proc. po korekcie - poinformowało w poniedziałek w komunikacie Ministerstwo Gospodarki.

Vivendi może sprzedać udziały w NBC Universal


Francuski koncern jeszcze w tym roku może sprzedać 20 proc. udziałów w NBC Universal - twierdzi dziennik The Wall Street Journal, powołując się na nieoficjalne informacje

Szef Polnordu zapowiada "bardzo dobry" wynik i wzrost sprzedaży mieszkań o 60 proc.


Spółka deweloperska Polnord szacuje, że w 2010 roku sprzeda ok. 800 mieszkań wobec pierwotnie planowanych 500 mieszkań, poinformował w poniedziałek prezes Wojciech Ciurzyński.

Ministerstwa Środowiska radzi jak inwestować w geotermię


Ministerstwa Środowiska udostępniło w swoim serwisie internetowym przewodnik dla przedsiębiorców zainteresowanych inwestowaniem w przedsięwzięcia geotermalne.

Na otwarciu WIG20 zyskał 0.598%


Indeks PMI, określający koniunkturę w sektorze przemysłowym strefy euro, przygotowywany przez Markit Economics, wyniósł w grudniu 2009 roku 51,6 pkt wobec 51,2 pkt na koniec listopada - podano w poniedziałek w końcowych wyliczeniach.

KGHM podniósł prognozę zysku netto i przychodów na 2009 rok


Rada nadzorcza KGHM Polska Miedź zatwierdziła zweryfikowany budżet spółki na 2009 r., który zakłada osiągnięcie 9662 mln zł przychodów i 1950 mln zł zysku netto, poinformowała firma w komunikacie. Oznacza to podwyższenie poprzednich założeń odpowiednio o 7% i 2%.

Dyrektywa "hałasowa" 2000/14/WE


Przedsiębiorcy, którzy otrzymali dofinansowanie w formie zaliczki do kwoty 10 mln zł, będą mogli użyć weksli in blanco jako jedynego zabezpieczenia realizacji umów o dofinansowanie projektów. Umożliwiają to nowe wzory umów o dofinansowanie w ramach POIG, które właśnie zatwierdziło Ministerstwo Gospodarki.

Jeśli jesteś zainteresowany wdrożeniem RODO w swojej firmie oraz przeprowadzeniem szkoleń w tym zakresie, zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy. Przeprowadzamy szkolenia Mielec oraz szkolenia Sandomierz na terenie firmy klienta. Dzięki temu możesz uniknąć kłopotów związanych z wydelegowaniem pracowników swojej firmy. Dzięki temu, że nasze szkolenia Mielec przeprowadzimy w siedzibie twojej firmy, nie będziesz narażony na dodatkowe koszty związane z przeszkoleniem pracownika. Jeśli chcesz przeprowadzić takie szkolenia Sandomierz również możesz umówić się ze specjalistami z naszej firmy. Dodatkowo możemy również przeprowadzić szkolenia Rzeszów oraz szkolenia Stalowa Wola.